Стали відомі деталі вимагання хабара та подальшого затримання в Запоріжжі головного спеціаліста одного з відділів Міністерства культури України
Чиновник з міністерства вимагав хабар у керівництва “Кінного театру”, який розташований на території Національного заповідника “Хортиця”, після чого був заарештований при отриманні коштів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що за непроведення перевірки комерційного товариства та невключення до довідки про перевірку порушень законодавства щодо використання землі національного заповіднику “Хортиця” вказаний посадовець вимагав та одержав неправомірну вигоду від директора ТОВ у сумі 60 тис. грн.

У коментарі журналісту ІНФОРМАТОРа депутат Запорізької обласної ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Ружин розповів подробиці справи.

За його словами, декілька днів тому керівнику “Кінного театру” зателефонував «високопоставлений чиновник з Києва, з Міністерства культури», який попередив про позапланову перевірку Національного заповідника “Хортиця”, де розташований театр.

Призначивши зустріч з директором закладу, цей чиновник повідомив, що під час перевірки мають знайти порушення і призначити великий штраф, але за певну суму це питання можна вирішити.

Спочатку чиновник хотів отримати мільйон гривень – нібито половину від суми штрафу. Зрештою він погодився на 60 тисяч в обмін на позитивний висновок перевірки. Керівництво театру звернулося до правоохоронців – і «ревізора» затримали під час передачі грошей.

«Що мають робити в такій ситуації керівники підприємства, коли їм кажуть, що ви «винні» два мільйони гривень? Або давати хабар, або звертатися до правоохоронних органів! Директор театру Ірина Миколаївна була шокована, у нас завжди все в рамках закону.

Ми одразу ж прийняли рішення звернутися в департамент захисту економіки та до військової прокуратури, ці організації провели блискавичну операцію з затримання злочинця і недобросовісний держслужбовець був взятий під варту в момент отримання хабара у розмірі шістдесяти тисяч гривень», – розповів Ружин.

Також депутат відзначив, що чиновник з Мінкульту, приїхавши до Запоріжжя, відвідав профільний департамент в ОДА, після чого одразу зателефонував директору театру. На думку Ружина, це може свідчити про те, що чиновник діяв за певною рекомендацією.

«Моя порада всім запоріжцям та й взагалі всім українцям: якщо з вас вимагають хабарі в будь-якій сфері, медицині, сфері освіти, якщо представники контролюючих органів займаються вимаганням – хабарі треба давати, але тільки під контролем правоохоронців», – додав Ружин.

Директор національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко у коментарі виданню повідомив подробиці про перевірку, ініційовану Міністерством культури.

«Проводилася перевірка орендних відносин майна у заповіднику, двоє чиновників мінкульту висунули претензії до орендних відносин. Це було метою перевірки, в процесі якої наші співробітники помітили деяку упередженість, тому що чиновники цікавилися земельними відносинами, ставили багато питань щодо цього.

Але це питання дуже високого рівня і регулювати цю проблему намагалися багато років, у тому числі для цього підготували два укази президента, у яких ішлося про необхідність завершити впорядкування земельних відносин. І дуже дивно було, що чиновник, який мав перевірити зовсім не це, цікавився земельними питаннями острову Хортиця», – розповів Остапенко.

За його словами, про те, що чиновники спілкувалися з директором Кінного театру (який не є частиною заповідника), Остапенко дізнався вже від правоохоронців.

«Чесно кажучи, я трохи обурений цією ситуацією просто як людина, бо Хортицею треба займатися, і вона потребує підтримки передусім з Києва. Це і охорона пам’яток, і питання оренди, і всі питання, які стосуються розвитку заповідника.

Люди замість того, щоб розібратися у проблемі та її зрозуміти, допомогти заповіднику – вони почали «кошмарити» підприємців, які займаються профільною діяльністю. Ситуація просто ганебна. Той самий театр приймає туристів, там є музей, театр допомагає заповіднику з ремонтом хортицьких кораблів, надаючи свій ангар. І в цій ситуації чиновник приїздить та висуває претензії, не зробивши жодного кроку для допомоги заповіднику», – додав Остапенко.

Також він відзначив, що проблеми Хортиці викликані не достатнім фінансуванням з бюджету.

«З 2012 року один з найвідоміших заповідників країни не отримав ані копійки. Але вони ще намагаються отримати хабарі і наживаються на проблемах», – підсумував співрозмовник ІНФОРМАТОРа.Создан 19 сен 2017Для української держави настали доленосні часи. 2014 рік приніс нам тяжкі випробування. Ми заявили на весь світ, що хочемо бути незалежними, скинули тирана і тепер маємо захищати свою свободу зі зброєю в руках. Нам треба очищати владу від зрадників та крадіїв, зміцнювати оборону країни, будувати квітучу країну для гідного життя українців. Це робота для нас - радикальних, енергійних, рішучих та безкомпромісних патріотів. Ми готові приймати сміливі рішення та втілювати їх у життя.