Звітуємо Вам про XII сесію Запорізької обласної ради VII скликання та офіційну позицію Запорізької організації Радикальної партії Олега Ляшка
Звітуємо Вам про XII сесію Запорізької обласної ради VII скликання та офіційну позицію Запорізької організації Радикальної партії Олега Ляшка в найбільш актуальних питання порядку денного.

1. Скандал із директором департаменту культури В. Мороко та Програма розвитку рекреаціно-курортного комплексу та туризму в Запорізькій області 2016-2020 рр.

Перш за все, варто відмітити скандал навколо переписки народного депутата Ігоря Артюшенко із директором департаменту культури ЗОДА Владиславом Морокою. Голова фракції Радикальної партії Юрій Ружин висунув пропозицію щодо розгляду цієї справи із можливістю подальшої відставки директора департаменту. Якщо це все наклеп, то обвинувачені можуть просто оскаржити в суді. 
Адже на цьому скандалі, на жаль, провали діяльності Мороко не закінчуються. Як зазначає наш голова фракції, за даний чиновником є сліди корупції в СМТ Кирилівка. До того ж, Мороко не серйозно ставиться до своїх обов’язків, що проявляється в дуже поганому розвитку культури та туризму в Запорізькій області. Зараз композитори із власних коштів фінансують розвиток театру ім. Магара, адже пан Мороко дозволив порушення при конкурсному відборі на посаду керівника театру. 
Також були висунуті важливі питання по наданню тендера на Кирилівку, який надає 6 млн грн. на проектування продовода. Проте відповісти на ці питання пан Мороко так і не зміг, оскільки просто не був присутнім на сесії. 
Варто відмітити, що в питанні розгляду скандалу із запорізьким чиновником та його компетентністю взагалі Радикальна партія Олега Ляшка виявилась найактивнішою. Адже нашій організації важлива справедливість та чесність в служінні державних органів та недопустимість будь-яких проявів корупції: «Ми сьогодні бачимо скандали, які стосуються деяких бюджетних питань. Пан Мороко не зміг здати звіт свій. Багато питань департаменту не знаходять підтримки у депутатів. А в листуванні Мороко заявив, що готовий впливати на деякі телеканали. Керівник департаменту не має права навіть в листуванні або кулуарних бесідах такі думки озвучувати».

2. Про перейменування комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та затвердження нової редакції статуту

На сесії були присутні представники інституту, що являється комунальним закладом, із досить радикальними заявами про його автономію. Не зважаючи на емоційність дій працівників, офіційна позиція фракції від імені Юрія Миколайовича досить ліберальна. Адже конкурс є відкритий абсолютно для всіх. «Радикальна» фракція закликала представників закладу зупинитися на визначеному форматі та користуватися можливістю подаватися на конкурс та поборотися за можливість безпосередньо керувати закладом.

3. Про надання згоди Кабінету Міністрів на прийняття з держвласності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області цілісних майнових комплексів професійно-технічних училищ.

Хоч рішення і не було прийнято, відзначимо, що фракція РПЛ підтримує це питання в рамках процесів децентралізації. Як зазначив Ю.М. Ружин: «Зараз весь баланс оплачуємо ми саме з бюджету області. Тоді як у нас велика проблема із спеціалістами, професійність яких не відповідає регіональному баченню. Програми, за якими навчаються зараз в професійно-технічних училищах, сформовані на основі київських запитів. Але ми маємо розуміти, що ніхто краще нас не знає потреб регіону, як самі мешканці, тобто, ми. Тому треба передати ці заклади у спільну власність територіальних громад». Нам не зрозуміла позиція депутатів, які голосували проти цього рішення. Сподіваємось, що наші колеги почують нас та підтримають це важливе питання для навчання та подальшого працевлаштування молоді, і на благо регіону в перспективі. Адже Запорізька область потребує достатньої кількості таких фахівців.

4. Звіт голови ЗОР Григорія Самардака

Yuliya Yurgina, [02.06.17 16:48]
Наша фракція як завжди проявила активну позицію до висновків, наданих Григорієм Самардаком у своєму звіті за півторарічну діяльність. Варто відмітити, що серед всіх присутніх депутатів на сесії, лише наш голова фракції проявив активність та звернувся до голови Облради із конструктивними питання по його звіту.

- 38 із 168 керівників комунальних установ – виконувачі обов’язків 
Голова фрації Юрій Ружин поцікавився у голови Обласної Ради чому й досі із 168 Комунальних Установ ЗОР аж 38 керівників займають посади виконувачів обов’язків. 
У відповідь ми почули лише про те, що наразі дуже складний механізм призначення керівників. Принципи етичності та невтручання – вирішальні. Тож чекаємо на позитивні зміни у зменшенні цифр в.о. КУ ЗОР.

- Програма «Козацький возик» - провалена 
Дана транспортна програма виявилася провальною. У відповідь ми почули, що вона не виправдала сподівань депутатів, а комісія «застопорила» свою роботу. Тож знову керівництво ЗОР ні до чого.

- Так інвестицій не буде?! 
У своєму звіті Г.Самардак зауважив, що в майбутньому на нашу область чекають інвестиції. Проте на питання Юрія Ружина про джерела інвестицій та на що вони будуть направлені, ми лише почули загальні фрази про сприятливі умови для інвесторів. Як випадково відзначив Г. Самардак, ми маємо тісні партнерські відносини із Німеччиною та Північною Кореєю. Так-так, саме Пн. Кореєю. Звичайно, після бурхливою реакції із залу, пан Самардак зрозумів, що це не Пн. Корея, а Республіка Корея. Сподіваємось, далі голова Облради буде більш уважними, та випадково не запропонує партнерство із Північною Кореєю. 
Тож можна зробити висновок, що чіткого плану на розвиток інвестиційного середовища не має. Відповідь була настільки узагальнена, що не можна було зрозуміти про що точно йшла мова. 
Підсумовуючи враження від звіту Григорія Самардака, склалося враження, що звіт повністю переписаний із звіту голови Облдержадміністрації К. Бриля: шаблонно та загальними фразами.

5. Про внесення змін та доповнень до Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами ЗОР на 2017-2020 рр.

Питання про розподіл депутатських фондів в сумі понад 50 мільйонів гривень, які депутати вже розпланували на програми соціально-економічного розвитку своїх територій, так і залишилося без розгляду. Адже Григорій Самардак без пояснень переніс продовження сесії на 8 червня. Звичайно, голова фракції не приховував обурення від таких дій та дав власне пояснення поведінці голови ЗОР: «Пан Гугнін, будучи не тільки депутатом від БПП, а й заступником губернатора, блокує питання по депутатським фондам через небажання депутатів голосувати за питання, який «продавлює» фракція БПП. Депутати по ряду причин не готові за це голосувати, тому Гугнін на нараді голів фракцій заявив, що депутати від БПП будуть «валити» всі питання і покинуть сесію, якщо не буде проголосовано це питання. Після того, як були вимовлені ці слова - я покинув нараду, яке проходило в кабінеті голови облради пана Самардака». 
Наша фракція незадоволена таким перебігом справ. Оскільки ці кошти уже чекають на місцях наші виборці, які довірили нам свій голос. Тоді як Григорій Самардак просто нехтує жителями регіону.
Що ми маємо? Недосконалий бюджетний кодекс, який не дозволяє освоїти всі кошти. Уже сьогодні зменшилося використання цих коштів на 100%. Хто понесе відповідальність перед людьми, які потребують допомоги, питання відкрите! 
Відкласти таке важливе питання на наступну сесію – це справжня провокація.

В цілому було розглянуто менше половини питань за порядком денним. А чи буде кворум 8 червня, питання залишається відритим. 
Фракція Радикальної партії Олега Ляшка на чолі Юрія Ружина боролась, бореться і буде боротися проти подібних інцидентів та захищатиме жителів Запорізької області, які делегували нам своє право на голос!Создан 20 июн 2017Для української держави настали доленосні часи. 2014 рік приніс нам тяжкі випробування. Ми заявили на весь світ, що хочемо бути незалежними, скинули тирана і тепер маємо захищати свою свободу зі зброєю в руках. Нам треба очищати владу від зрадників та крадіїв, зміцнювати оборону країни, будувати квітучу країну для гідного життя українців. Це робота для нас - радикальних, енергійних, рішучих та безкомпромісних патріотів. Ми готові приймати сміливі рішення та втілювати їх у життя.